مایکل بی. جوردن (Michael B. Jordan) به سری فیلم های جان کلارک (John Clark) پیوست

۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور

جان کلارک در کنار جک رایان (Jack Ryan) دو شخصیت اصلی در رمان هایی هستند که نویسنده فقید؛ تام کلنسی نوشته بود. تاکنون چند فیلم درباره این دو شخصیت ساخته شده است و در اخرین مورد، سریال جدید “جک رایان” با بازی جان کوشینسکی (John Krasinski) درباره شخصیت رایان ساخته شده و البته با استقبال خوبی هم رو به رو شده است.

اما اکنون قرار است شخصیت کلارک نیز در فیلم مستقل خود، حضور پیدا کند و کمپانی پارامونت (Paramount Pictures)، جوردن را برای بازی در حداقل دو فیلم درباره این شخصیت، استخدام کرده است. “بدون ترحم” (Without Remorse) منتشر شده در سال ۱۹۹۳ و “رنگین کمان شش” (Rainbow Six) منتشر شده در سال ۱۹۹۸ دو کتابی هستند که شخصیت کلارک در آنها نقش اول است و قرار است این دو فیلم نیز از روی آنها ساخته شود.

فیلم نخست از روی کتاب بدون ترحم ساخته خواهد شد که درباره نحوه شکل گیری شخصیت کلارک توضیحاتی را بیننده خواهد داد. کلارک با نام اصلی جان ترنس کلی (John Terrence Kelly)، عضو سابق نیروی دریایی آمریکاست که به عضویت CIA در می آید و به شخصیت رایان که آنالیزور این سازمان است، در ماموریت های مختلف کمک می کند.

پارامونت که اکنون در حال جستجو برای پیدا کردن کارگردان و فیلمنامه نویس برای این فیلم است، چند سال قبل در حال مذاکره با تام هاردی (Tom Hardy) و سپس رایان رینولدز (Ryan Reynolds) برای حضور در این نقش بود اما در نهایت مذاکرات به نتیجه ای نرسیدند.

لازم به ذکر است که در فیلم ” تهدید فوری و آشکار” (Clear and Present Danger) محصول سال ۱۹۹۴ بود که برای اولین بار دو شخصیت رایان و کلارک در یک فیلم دیده شدند. در آن فیلم ویلم دفو (Willem Dafoe) در نقش شخصیت کلارک بازی می کرد. سپس در سال ۲۰۰۲ و در فیلم “مجموع همه ترس‌ها” (The Sum of All Fears)، اینبار لیو شریبر (Liev Schreiber) در نقش کلارک به ایفای نقش پرداخت.